Informacje - Akademia Animatora Wielkanoc 2015


Kwi

4

2015

Wielkanoc 2015

Wielkanoc-Akademia-Animatora

Tradycje wielkanocne są różne w każdym kraju. Tradycje wielkanocne w naszym kraju to miedzy innymi święcenie palem, święconka, uroczyste niedzielne śniadanie… Tymi gestami świętujemy Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Dzisiaj kiedy dodaje ten wpis jest Wielka Sobota. W Kościele rzymskokatolickim dzień ten jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Od wczesnych godzin rannych katolicy adorują Najświętszy Sakrament w przygotowanej do tego celu kaplicy zwanej Grobem Pańskim. Tradycyjnie przy Grobie Pańskim czuwają ministranci, harcerze, a niekiedy również strażacy. Jest to również dzień, w którym idziemy do kościoła z koszyczkiem. W koszyku znajdują się najczęściej: sól która oznacza prostotę życia, dodaje potrawom smaku, chroni przed zepsuciem i ma właściwości oczyszczające. W koszyczku znajduje się również chleb – pokarm podstawowy symbolizujący Ciało Chrystusa, gwarantujący dobrobyt i pomyślność. Jajka, które wspólnie z rodziną pięknie ozdabiamy – można je malować farbami, kredkami, oklejać papierem kolorowym. Obecnie w sklepach możemy kupić gotowe naklejki na jajka, które są bardzo kolorowe. Ale powiedzcie sami przecież niema nić piękniejszego od własnoręcznie pomalowanego jajka przez naszą pociechę !
Do koszyczka Wielkanocnego można również włożyć czekoladowego zajączka, baranka, kawałek ciasta, które jest znakiem umiejętności i doskonałości. Najlepiej jak włożymy do koszyczka np. kawałek drożdżowej baby domowego wypieku. Koszyczek powinniśmy również ładnie przyozdobić koronkową serwetką, zielonymi gałązkami, kokardką.

Wielka Niedziela, Zmartwychwstanie Pańskie – najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Jest to dzień pełen radości rozpoczynamy go uroczystym śniadaniem wielkanocnym w gronie rodzinnym. Dzielimy się święconym jajkiem. Jemy również białą kiełbasę, żurek, mazurki, baby. Nasze stoły wręcz się uginają od wspaniałości przygotowanych właśnie na ta uroczystość.
W tym dniu w większości polski rodzin jest jeszcze jedna tradycja dla naszych milusińskich przygotowujemy małe drobnostki (prezenciki) które chowamy albo w ogrodzie (jeżeli posiadamy :)) albo w domu. Dzieciom oczywiście mówimy, ze te małe prezenciki przynosi zajączek …

Radość i uśmiech na twarzy naszego dziecka kiedy znajdzie prezencik-niespodziankę jest czymś bezcennym. Przyjrzyjcie się wówczas Swoim dzieciom i Pamiętajcie o tym aby wasze dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe przez cały rok, nie tylko od święta.

My jako Akademia Animatora obiecujemy, że również będziemy się starać aby wyszkolić jak najwięcej osób, które będą wszystkim dzieciom dawały uśmiech i starały się aby swoje dzieciństwo wspominały jako wspaniały czas zabawy, uśmiechu i radości …

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Absolwentom oraz przyszłym Animatorom Zabaw dla Dzieci:

Wesołych, Spokojnych, Radosnych, Pełnych Uśmiechu i Słońca
ŚWIĄT WIELKANOCNYCH


Wasza Akademia Animatora


Kurs Animatora ONLINE ! Zapisz się TERAZ !
Kurs Animatora WROCŁAW - 12.10.2019 Zapisz Się TERAZ !