Informacje - Akademia Animatora Waszym zdaniem: Dlaczego warto zostać Animatorem Zabaw dla Dzieci?

Dlaczego warto zostać Animatorem Zabaw dla Dzieci?
Sty

14

2015

Waszym zdaniem: Dlaczego warto zostać Animatorem Zabaw dla Dzieci?

akademia animatora

Dlaczego warto zostać Animatorem Zabaw dla Dzieci?

Praca, jako Animator Zabaw dla Dzieci to wspaniała sprawa! A wiedzą o tym wszyscy ci, którzy już pracują jako Animatorzy Zabaw dla Dzieci. Jakiś czas temu na Facebook’owym Profilu Akademii Animatora zrobiliśmy ankietę, dlaczego warto zostać Animatorem zabaw dla dzieci?

Waszym zdaniem: Dlaczego warto zostać Animatorem Zabaw dla Dzieci?Przede wszystkim moc pozytywnej energii i ogromna satysfakcja!Marcin: Przede wszystkim wzajemna edukacja. Animator może nauczyć się od dziecka „prostoty życia”, a dziecko przy animatorze rozwija swoją kreatywność i uczy się zabawy wśród innych dzieci 🙂

Celina: Aby wywoływać uśmiech na buźkach dzieciaków 🙂

Agnieszka: Najważniejszy powód tu UŚMIECH i RADOŚĆ dzieciaków! To, że możemy ich DOKSZTAŁCAĆ poprzez ZABAWĘ. My animatorzy możemy się znów poczuć jak dzieci i razem z Nimi czerpać z tego przyjemność. To wręcz rozkosz dla oczu widzieć jak dzieci chcą się bawić i same często nieświadomie uczą czegoś NAS -ANIMATORÓW. I na koniec ta SATYSFAKCJA dla Nas samych, że potrafiliśmy wykonać kawał dobrej roboty z maluchami ; )

Aleksandra: ANIMATOR TO TAK NAPRAWDĘ NIEZWYKŁY CZŁOWIEK. ON TEN DAR POSIADAĆ POWINIEN W SOBIE! KAŻDE DZIECKO TO JEST CENNY SKARB! KTÓREMU SERDUSZKO Z BALONIKA ZROBIĘ SAM. ANIMATOR TO PRZYJEMNA PRACA KTÓRA W KRAINIE WYOBRAŹNI SIĘ OBRACA – TAM UŚMIECH, RADOŚĆ CZAR. SZARA RZECZYWISTOŚĆ UCIEKA W DAL! ANIMATOR WIELKIE SERCE MA I UŚMIECH U WSZYSTKICH WYWOŁA RAZ DWA:) ANIMATORA UŚMIECHA SIĘ SERCE DZIECI TULĄ I UŚMIECHAJĄ SIĘ W PODZIĘCE! ANIMATOR NA KONIEC KŁANIA SIĘ I Z RADOŚCI ROZPŁAKUJE SIĘ. WSZYSTKIM ZA ZAPROSZENIE DZIĘKUJE:) I Z WYOBRAŹNI ODCZAROWUJE. MÓWIĄC DZIĘKUJE:)

Monika: Animator to osoba, dzięki której dzieci będą mieć same miłe i pozytywne wspomnienia, a jej kreatywne i ciekawe zabawy będą rozwijały dziecięcą wyobraźnię. Warto jest zobaczyć szeroki uśmiech na dziecięcych twarzach. Tak mało, a jednocześnie tak wiele. Cóż jest bardziej cennego niż dziecięcy uśmiech? 🙂

Alicja: Dlaczego warto zostać animatorem? Animator to nie tylko praca, animator do swojej wyobraźni się zwraca. Animator to człowiek z pasją dla dzieci, animator dobrym humorem świeci. Animatorem być to życiowa rola, dzieci kochają Animatora! Animator kreatywny świat tworzy, radością obsypują nas Animatorzy. Animator z balonika serce ci da, z animatorem świetna jest zabawa. Animator nauczy cię tańczyć twista, to jest sprawa oczywista. Człowiek ten całą duszę oddaje dzieciom i one o tym doskonale wiedzą. Animator radość i uśmiech dzieciom daje, z nim zabawa nie ustaje. Animator zrobi z ciebie tygrysa lub ”spidermana”, w zależności jaka najdzie go wena. Animator to przyjaciel dziecka każdego i nawet ze smutnego dziecka zrobi roześmianego. Wiec morał z tej opowiastki jest przejrzysty, jest łatwy i oczywisty. ANIMATOR TO NIE PRACA, ANIMATOREM TRZEBA I WARTO BYĆ!

Patrycja: Animator to ktoś taki, kto kocha rozbawiać dzieciaki!
Strasznie fajna jest to praca i niezwykle się opłaca
No bo w pracy wciąż się bawi,
Ludzie patrzą na niego ciekawi
I może zakładać śmieszne stroje
I jeszcze poprawia wszystkim nastroje!
I pokazuje, że świetną zabawę,
Można zorganizować bez kosza zabawek.
Lecz najfajniejsze korzyści są takie,
Że może pracować z dziećmi, i sam może być „dzieciakiem” 😉

Aniela: Radość, uśmiech, wspólna zabawa to widok który rzadko widzimy animator pomaga rodzicom zauważyć ważność zabaw dla całokształtu rozwoju dzieci. Warto być animatorem bo wdzięczność dzieci za wspólnie spędzony czas jest nie dopisania.

Beata: Powodów można wymienić tysiące, ale najważniejsze to, to by animator był uśmiechnięty, lubił zabawę z dziećmi, był pomysłowy i żeby dzieci oraz rodzice nie chcieli się z nim rozstać! 🙂

@MyszWakcji: Gdy ja byłam animatorem, to miałam wrażenie, że to te dzieciaki tchnęły we mnie życie, chociaż – podążając za definicją animacji – powinno być odwrotnie. Koniec końców, gdy nadszedł czas do szkoły i nasze drogi się rozeszły – pożegnaliśmy się z obustronną nostalgią. Zdecydowanie warto było to przeżyć, a tyle miałam obaw!

Patrycja: Nie ma 100 powodów… Ale miliony ! Każdy uśmiech dziecka jest powodem, by zostać animatorem. A my wywołujemy miliony uśmiechów i nie mamy zamiaru przestać 🙂

Dominika: Kiedy dorosły zamieni się na chwile w dziecko to jest jeszcze większa zabawa!

Magdalena: Animatorem zabaw dla dzieci warto być i zostać ponieważ sprawia to, że poprzez kontakt z dziećmi możemy powrócić do dziecięcej beztroskiej krainy. W której liczyła się tylko zabawa i radość. Można zatracić się w rzeczywistości, która jest radosna, wspaniała i kolorowa. Bycie animatorem to także ucieczka od szarej rzeczywistości, w miejsce gdzie dobrze się czujemy, uśmiechamy i czerpiemy wielkie pokłady energii do walki z przeciwnościami losu. Bycie animatorem to także praca z dziećmi, których uczymy dobrych nawyków, usposobienia. Dajemy im radość w postaci zabawy, wypełniamy ich czas, aby jak najlepiej spędziły swoje dzieciństwo. Animator jest pewnym rodzajem nauczycielem, który rozwija wyobraźnie dziecka, kształtuje jego postawy na przyszłość. Wręcz to kolejna zaleta, która powinna być priorytetem animatora. W czasie bycia animatorem rozwijamy się także i my, kształtuje się nasza wrażliwość. Otwieramy nasze umysły. Dostrzegamy znacznie więcej niż zwykle. Już prosty wschód słońca czy cykl zmieniających się pór roku ma dla nas znaczenie i staje się inne niż dotychczas. Bycie animatorem to piękna sprawa. Ponadto nie ma prostych słów, aby w pełni go opisać. Nie ma on tylko 100 zalet ma ich o więcej. Myślę, że miliony to nawet za mała liczba bo dzieci to największe kochane skarby na ZIEMI !

Łukasz: Animator to nie praca to stan umysłu, który ładuje energię w trakcie pracy z dziećmi:)

Jolanta: Cytując słowa Janusza Korczaka ” Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Uśmiech dziecka jest najważniejszy w tym co robimy i to kiedy mówi ono, że dobrze się bawiło.

Monika: Bo uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą za poświęcony mu czas

Maria: Rodzice na imprezach ciągle częstują Cię ciastami, tortami,babeczkami… 😉

Ania: Warto zostać animatorem, bo dzięki temu każdy może ponownie przenieść się w kolorowy świat dziecka to powrót do wspomnień, ucieczka od szarości dnia codziennego, to… To nieopisane szczęście i radość, jaką dają uśmiechnięte buźki dzieciaków ! 🙂

Piotr: Animatorem być to fajna sprawa
Wszystkim dzieciom to odpowiada
Gdy ktoś mądrze, zgodnie z głową
Zabawę zrobi im bombową
Wtedy wszyscy, duzi, mali
Rozwijają swoje dary
Umiejętność, wyobraźnię
Talent, radość- wszystko barwnie
Jeden problem widzieć trzeba
od uśmiechu-często bywa
nie traktują nas poważnie
choć czas leci z nami ładnie 🙂

Asia: Pasja, dobra zabawa, tolerowanie i dzieci rozśmieszanie – animator z dzieckiem najlepsze zgranie!

Natalia: Bo uśmiech dziecka to najpiękniejszy widok na świecie!

@AnimatorPajko: Animator Klaun nie jest na świecie sam Tu i tam kochane dzieci znam ( mam)
Zabawy od rana
Uśmiech po kolana
Nie ważne jaka pogoda
Życie płynie – nie czeka wiec nie narzekaj
W naszym wnętrzu słoneczko świeci
Co zauważają nie tylko małe dzieci
Animatorzy to nie aktorzy , choć….
Tylko Oni jak KAmelonY
Bo Oni się dostosują do każdego z Was
Kochacie nas ???

Kamila: Dlaczego warto zostać animatorem zabaw dla dzieci ? W pracy z dziećmi nie liczy się ilość ale jakość zabawy, jakość pomysłów, inność pomysłów, a zarazem prostota i swoboda animacyjnej ekspresji .Zostać animatorem może osoba która czuje się trochę dzieckiem:) Warto być animatorem, spełniać marzenia dzieci, bawić się z nimi i pokazywać jakie piękne może być dzieciństwo. To animatorzy właśnie pokazują rodzicom jak można spędzić czas wolny z dzieckiem i ile można czerpać przyjemności z bycia razem.Niejednokrotnie przekonałam się,że podczas zabawy przekracza się granice własnej osobowości. Będąc z dziećmi animator przełamuje własne zahamowania co z kolei sprawia,iż nabywa nowe doświadczenia wzbogaca swój warsztat pracy. Być animatorem to szukać ciągle nowych narzędzi pracy, nowych wyzwań i wyznaczać cele. Praca animatora daje satysfakcję ale również uczy pracowitości i dokładności. Obcując dzieckiem przypominają się słowa Korczaka ,, Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Pedagogika zabawy w dzisiejszych czasach jest bogatą kopalnią metod pracy i dlatego animator zabawy ma zapewniony dobry start. Animator startuje w biegu, maratonie, a nawet olimpiadzie dziecięcych emocji.Animator kocha to co robi, bo inaczej nie jest animatorem! Warto być clownem i robić z siebie clowna ponieważ luz i swoboda daje człowiekowi odprężenie psychiczne. Warto dla nich – tych małych wywoływać uśmiech , zaskakiwać , motywować do działania i do aktywności ruchowej. Kiedyś usłyszałam od osoby na stanowisku urzędniczym, iż robienie z siebie clowna jest żenujące. Ta osoba nie wiedziała,że czasami jestem takim clownem i jej dziecko uczestniczyło kiedyś w żenującej zabawie z żenującym clownem. Ale nie pamiętam,żeby było zażenowane! Warto być animatorem zabaw mając świadomość jak ważny jest kontakt dziecka z różnymi formami wyrażania siebie, poznawania świata i nabywania umiejętności nie tylko tych poznawczych ale i społecznych. Bycie nim sprawia mi wiele przyjemności. Dziś już wiem, że animatorem zabaw nie łatwo być, nie każdy może nim zostać ale jak się pokocha pracę z dziećmi to się nim po prostu jest- całym swoim serduchem. Pozdrawiam K. G.

Magdalena: animator zabaw dla dzieci= animator rozwoju dziecka

Radek: Animatorem warto zostać, ponieważ poprzez pracę z dziećmi możemy umilić im dzień. Mam na myśli biedniejsze dzieci, których rodziców nie stać na zapewnienie wakacji poza miejscowością. Przyjeżdżając do takich dzieci chce się pracować, tym bardziej, że jest to dla nich nowość, ale też ogromna atrakcją często słyszy się od rodziców, że dzieci chodzą chętnie. Razem ze znajomymi animatorami prowadzimy takie zajęcia i mamy około 50, a czasami nawet 70 dzieci

Alicja: Warto być Animatorem Zabaw dla Dzieci, nie tylko dla tego by dawać szczęście, malować uśmiech dzieciom na twarzy, czy wypełniać ich dzieciństwo niezapomnianymi wspomnieniami. Warto również powracać do dziecka, które było, jest i będzie w nas, powracać do dzieciństwa i szczerości, którą daje nam kontakt z tymi małymi istotkami.

Natalia: Dlaczego warto ? Po prostu dla tych bezcennych i szczerych słów” kocham cie klaunie,ciociu” itd :)Słysząc te słowa wzruszam się i jeszcze bardziej pragnę w tym być i uszczęśliwiać pociechy:) Pozdrawiam! 🙂

Magda:Sama radość! Można np. usłyszeć, że ze skrzydełkami, czułkami i motylkami na twarzy wyglądało się o niebo lepiej niż na żywo 😉 ach ta szczerość dzieci! ;P

Weronika:Spędzanie czasu z dziećmi gdy lubi się pracę z nimi to najlepsza nagroda. Nie liczą się pieniądze, dzieci odpłacą się czymś więcej niż rzeczą materialną: dobrocią, miłością, szczerym uśmiechem, SZCZEROŚCIĄ (czasem zbytnią ;)). Praca z dziećmi jest pełna humoru, radości, zabawy w miłej atmosferze.

Joanna:Będąc animatorem stajesz się dziecięcym aniołem, który otwiera drzwi do świata wyobraźni, dziecięcej fantazji. zabiera smutki, rozwesela, postara spełnić czyjeś marzenia, a dziecięcy śmiech, jak za dotknięciem magicznej różdżki dodaje energii i działa, jak źródełko młodości. Wspólna zabawa dodaje nam skrzydeł i sprawia, że człowiek zaczyna latać. świat się zmienia, trochę tak jakby ktoś założył różowe okulary i nawet dorośli przestają w nim istnieć. Wszystko staje się takie proste, czyste, dziecięce i niewinne

Ewa:Radość dziecka jest bezcenna, zabawa z dziećmi daje nam wiele radości, uśmiechu jednocześnie kształci, uczy nas prostoty „małego człowieka”

Ewa:Dzięki dzieciom zaczynam widzieć świat w lepszych barwach , radosne spojrzenie dziecka to najlepsza zapłata za bycie animatorem i bardzo ale to bardzo ważne myśli dzieci które słysząc zapamiętujemy i powielamy w naszym życiu nie które są zabawne aż do łez ale zawsze prawdziwe i prostolinijne dzieci są prawdziwe uczmy się od nich a ja będąc animatorem mam tak cudowną możliwość! buziaki dzieciaki !!!

Kasia:Bo dzieciaki nasze są i miłości bardzo chcą! A zabawa w tym pomaga więc kochajmy, tulmy i całujmy nasze brzdące!! :))

Ania:Animator pobudza do życia również dzieci niepełnosprawne, pokazuje różne sposoby spędzania czasu wolnego, a zwłaszcza w 21 wieku jest to bardzo ważne, by pokazać już najmłodszym jak można się bawić bez komputera i innych technologii

Izabela:Bo uśmiech dziecka jest bezcenny !

Kamila:UŚMIECH, UŚMIECH, UŚMIECH zarówno dzieciaków jak i rodziców, a co za tym idzie także i nasz :)) Mamy niebywałą okazję, by się wyłączyć, pozbyć problemów i trosk dnia codziennego choć na chwilę, poczuć się SZCZĘŚLIWYM. Dajemy RADOŚĆ i otrzymujemy w zamian NAJCUDOWNIEJSZY PREZENT – SZCZERY UŚMIECH DZIECKA. Dzieci nigdy nie uśmiechają się dla pozoru, dla dobrej gry. Uczymy, zachęcamy, bawimy się i odsyłamy problemy na bok. Czerpiemy ze swojej pracy ogromną SATYSFAKCJĘ i niezwykłe DOŚWIADCZENIE. Uczymy Pociechy, a One uczą Nas !

Aneta:Ja postanowiłam zostać Animatorem na całego jak po imprezie z dzieciaczkami usłyszałam: ” Plosie Pani, plosie Pani niech Pani jeszcze z nami zostanie ! Było tak cudownie…”

Izabela:Nie ma nic piękniejszego niż głośny śmiech dziecka, które jest szczęśliwe. Zabawa daje taką możliwość. Dzięki niej możemy także wprowadzić dzieciaki w świat wiedzy

Maja: Abyśmy my animatorzy przenieśli się w świat tych dla których jesteśmy autorytetami

Iwona: Bo dziecko bez uśmiechu jest jak słońce bez promyków!

Jak sami widzicie, warto zostać Animatorem zabaw dla dzieci! Praca, przygoda, pasja oraz duża dawka energii i robienie czegoś dobrego dla najmłodszych! Dlatego właśnie powstała Akademia Animatora. Serdecznie zapraszamy na szkolenie – zostań Animatorem Zabaw dla Dzieci!
Znajdź teraz termin i zapisz się na szkolenie

Kurs Animatora ONLINE ! Zapisz się TERAZ !
Kurs Animatora WROCŁAW - 12.10.2019 Zapisz Się TERAZ !