Informacje - Akademia Animatora Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia
Lis

3

2021

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

    Skąd się wziął Dzień Pluszowego Misia?
Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od 25 listopada 2002 r., w 100. rocznicę powstania pierwszego Pluszowego Misia w USA !
Pluszowy Miś błyskawicznie wkroczył do serduszek dzieci i stał się ulubioną zabawką dzieci, praktycznie na całym globie !
Obecnie, nie wyobrażamy sobie najmłodszych lat, bez naszego Ukochanego Pluszowego Misia !
I… choć wiele pełnoletnich niekoniecznie się do tego przyznaje, pluszowe zabawki również obecnie towarzyszą nam w życiu i dają radość i ciepło oraz miłe wspomnienia . 🙂

Pomysły na Prezenty na Dzień Pluszowego Misia
Poszukujesz pomysłów na prezenty dla Dzieci, z okazji Dnia Pluszowego Misia?
Tanie i ładne Misiowe Upominki, odszukasz na stronie:
https://hurtowniaanimatora.pl/kategorie-produktow/uroczystosci-i-imprezy/swieta-nietypowe/listopad/dzien-pluszowego-misia-25-listopada/
Zerknij obowiązkowo ! 🙂

Najsłynniejsze Pluszowe Misie

No właśnie … pamiętasz słynne misie? Ile z nich jesteś w stanie wyliczyć? 😉 3, może 5? Tymczasem, Misiowych Sław jest całkiem sporo !
Ile z nich podasz ? 😉
Najbardziej znanym misiem jest z całkowitą pewnością … Kubuś Puchatek! Czy pomyślałaś/eś właśnie o tym misiu ?
Znany miś, mający wieczną ochotę na małe co nie co, był najlepszym przyjacielem Krzysia, Prosiaczka i dzieci na całym globie !

Miś Uszatek
Miś, sławny bohater bajek na dobranoc , którego zna kilka pokoleń dzieci w Polsce ! Miś Uszatek mieszka w domku, chodzi do przedszkola i ma mnóstwo przyjaciół, m.in. pieska Króczka, Królika, Zająca czy Prosiaczka.
Najbardziej rozpoznawalną cechą Misia Uszatka jest … oklapnięte lewe ucho !

Miś Paddington
Miś, wymyślony przez angielskiego pisarza, Michaela Bonda. Bajka opowiada o misiu znalezionym przez sympatyczną rodzinkę Brownów na stacji kolejowej Paddington w Londynie, jego perypetiach, historiach, sympatiach i zabawach.

Miś Colargol
Miś Colargol został stworzony przez francuską pisarkę, za to bajka w postaci serialu lalkowego, została stworzona w Polsce, w wytwórni SE-MA-FOR. Ciekawostką jest , że niedźwiadek znany jest w Polsce i Francji jako Colargol, w USA, Wielkiej Brytanii jako Barnaby, w Kanadzie jako Jeremy.

Miś Yogi
Sławna postać z bajki animowanej, stworzona w amerykańskiej wytwórni Hanna-Barbera. Miś Yogi jest mieszkańcem fikcyjnego parku Jellystone (inspirowanego parkiem Yellowstone). Sympatyczny miś, wraz ze swoim przyjacielem Boo-Boo, zajmowali się głównie zdobywaniem ulubionego pożywienia, najczęściej w formie prowiantów z pożywieniem gości odwiedzających park, za co nie lubił ich strażnik Smith.

Miś Wojtek
Prawdę powiedziawszy, nie jest to miś pluszowy, ale jest na tyle ważną Misiową Postacią, że przy okazji tego wyjątkowego dnia, warto by o nim napomknąć. Jak podaje Wikipedia, Miś Wojtek to syryjski niedźwiedź brunatny adoptowany przez żołnierzy 22 kompanii zaopatrywania artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Niedźwiadek Wojtek brał udział w bitwie o Monte Cassino. W jednostce nadano mu stopień kaprala. Jego najlepszymi smakołykami były owoce, słodkie soki, marmolady, miód oraz piwo, które dostawał jako nagrodę za dobre zachowanie. Jadał razem z żołnierzami i drzemał z nimi w namiocie. Kiedy podrósł, dostał własną sypialnię w dużej drewnianej skrzyni, nie lubił on być sam i często w nocy chodził przytulać się do drzemiących w namiocie żołnierzy. Był łagodnym zwierzakiem mającym 100% zaufanie do ludzi. Tworzyło to często śmieszne sytuacje z udziałem obcych żołnierzy lub cywilów.

Gumisie
Serial animowany, pokazujący przygody 7 przesympatycznych Gumisiów, zamieszkujących Gumisiową Dolinę. W swojej codzienności miały kontakt z Ogrami, Trollami, ale także Księżniczką Kalą, czy … złym Księciuniem 🙂 W bajce najsłynniejszy był oczywiście sok z gumijagód, który umożliwiał uroczym Gumisiom skakać bardzo wysoko, niczym piłeczki !

Miś z Jasia Fasoli
Kto nie zna słynnego Mr Bean (Jasia Fasoli), z jego niezastąpionym Towarzyszem, którym był … Pluszowy Miś!

Masza i Niedźwiedź
Masza i Niedźwiedź to rosyjski serial animowany dla dzieci, który i w Polsce zdobył serca Maluchów. Opowiada on o małej dziewczynce – Maszy (zdrobnienie od Marii), która razem z Niedźwiedziem, w przeszłości występującym w cyrku, ma wiele porywających przygód.

Kung Fu Panda
Bohater amerykańskiego filmu animowanego, przestawiający misia pandę Po, którego planem jest opanowanie sztuki walki kung-fu.

  Zabawy na Dzień Pluszowego Misia
Koniecznie, w dniu Pluszowego Misia, zaproś dzieci do zabrania ze sobą własnych ulubionych pluszaków.

Misiowe Zagadki:
Ułóż zagadki, na przykład:
– Kto był najlepszym przyjacielem Jasia Fasoli?
– Co piły Gumisie, aby tak wysoko skakać?
– Jak miał na imię niedźwiadek, który pracował w wojsku?
– Której sztuki walki chciała nauczyć się Panda Po z bajki?
– Na co miał zawsze ochotę Kubuś Puchatek?
– Co kradł gościom parku Miś Yogi?
– Z kim bawiła się Masza?
– Gdzie został znaleziony Miś Paddington?
– Które uszko miał przyklapnięte Miś Uszatek?

Misiowe Kalambury
Przygotuj karty z obrazkami niedźwiadków, które do pokazywania bez użycia głosu, będą losowali uczestnicy . Znana zabawa, a jaka świetna !

Zabawa „Stary Niedźwiedź mocno śpi”

Dopasuj Misia do Przyjaciela
Przygotuj kartki z obrazkami Misiów i ich Przyjaciół i poproś dzieci o ich jak najszybsze dopasowanie.

  Misiowe Memory
Możesz do tej zabawy wykorzystać kartki z zabawy z dopasowaniem misia do przyjaciela, maluchy będą mogły odgadnąć karty do pary.

Misiowe Maski
Wydrukuj maski misia do kolorowania i daj dzieciom do własnoręcznego ozdobienia, przyczep gumkę kapeluszową i .. już !

Misiowy Bal
Zaproś maluchy do tańca, wspólnie z ich ulubionymi misiami – zaproponuj też konkurs tańca i każdego uczestnika nagródź brawami !

Misiowe Historie
Usiądźcie z dziećmi w kółku. Poproś, by każde z dzieci opowiedziało coś o swoim misiu, dla nieśmiałych dzieci zadaj pytania pomocnicze, przykładowo jak twój miś ma na imię? Jak z tobą zamieszkał?

Czyj to Miś?
Poproś dzieci o włożenie misiów do torby lub pudełka. Po kolei wyciągaj misie, a maluchy niech odgadują, czyj jest dany miś? Oczywiście, właściciel misia nie może się odzywać 😉 Dla prymusów możesz dać dodatkowe pytanie, czy zgadną, jakie imię ma miś? 😉

Rodzinne zdjęcie Misiów
Poproś dzieci, by ustawiły swoje misie do wspólnego „rodzinnego” zdjęcia – czy to tylko misiów, czy osobno – wspólnego dzieci z misiami.

Misiowe Puzzle
Kartki z przygotowanymi misiami, potnij na kawałki i poproś dzieci o ułożenie takich Misiowych Puzzli.

Misiowe wyścigi
Zaproś maluchy, by przeszły wskazany przez Ciebie kawałek np. od drzwi do ściany, idąc na czworakach, ze swoimi misiami na plecach, tak by misie nie pospadały 🙂

Misiowa Gimnastyka
Niech misie towarzyszą najmłodszym w czasie gimnastyki – np. podawanie misia z lewej ręki do prawej, następnie dookoła siebie w lewą i prawą stronę. Podnoszenie misia stopami, siedząc, itp.

Miś XXL
Na dużym arkuszu papieru, np. brystolu, narysuj kontur misia i zaproś dzieci do wspólnego kolorowania!

Miś z Balona
Do tego przydadzą się balony okrągłe oraz kolorowy papier samoprzylepny. Zadaniem dzieci, będzie wycięcie z papieru samoprzylepnego misiowych uszu, noska, oczek…
Potrzebne balony znajdziesz na www.HurtowniaAnimatora.pl 🙂


  Życzymy Wam pięknego i pełnego uśmiechów dnia Pluszowego Misia!

A Ty, miałaś/eś swojego Ulubionego Misia? 😉

Kurs Animatora ONLINE ! Zapisz się TERAZ !
Kurs Animatora WROCŁAW - 12.10.2019 Zapisz Się TERAZ !