Informacje - Akademia Animatora Dlaczego lód jest śliski?

Dlaczego lód jest śliski?
Sty

24

2016

Dlaczego lód jest śliski?

kurs animatora dziecięcego

Łyżwy, sanki i zimowe radości! Pewnie znacie wszystkie te atrakcje z doświadczenia… Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego główny fundament zimowych atrakcji, czyli lód jest taki śliski?

Od lat, naukowcy z całego świata próbują rozwiązać tę zagadkę. Na wstępnie, warto podkreślić, że nie istnieje jednoznaczne wytłumaczenie tego zjawiska a spory uczonych na ten temat ciągną się w nieskończoność i prawdopodobnie będą się ciągnąć jeszcze wiele lat.

Akademia Animatora doszła do jednego, w miarę sensownego wyjaśnienia. Otóż, lód jest ciałem stałym. Zgodnie z zasadami fizyki, zamarźnięte ciała stałe zmniejszają swoją objętość, jak np. drewno. Lód jest wyjątkiem od tej reguły. Dlaczego? Ponieważ lód jest zamarźniętą wodą, czyli cieczą, która pod wpływem niskich temperatur powiększa swoją objętność. Dzięki temu, mała wodna kałuża zmienia się pod wpływem zimna w szeroką lodową taflę. A na czym się ślizgamy? Na mokrej powierzchni lodu. Jak zatem, uchronić się przed nieszczęśliwym wypadkiem? Zaopatrzyć się w solidne obuwie, wyposażone w gumową podeszwę. Guma się nie ślizga, na szczęście!

Akademia Animatora serdecznie zachęca do zimowych aktywności i zaprasza na Profesjonalny Kurs Animatora. W końcu okres zimowy to idealny czas na kreatywne rozrywki i zabawy na świeżym powietrzu!

Zapiszcie się już dziś na najbliższy Kurs Animatora Zabaw dla Dzieci w Katowicach, który odbędzie się już 20.02.2016! Wspólnie stawimy czoła zimie i śliskim powierzchniom! Do zobaczenia! Więcej szczegółów na temat Kursu znajdziecie na www.AkademiaAnimatora.pl/katowice/ 🙂

Kurs Animatora ONLINE ! Zapisz się TERAZ !
Kurs Animatora WROCŁAW - 12.10.2019 Zapisz Się TERAZ !