Informacje - Akademia Animatora Animatorzy zabaw dla dzieci potrzebni są wszędzie!

Animatorzy zabaw dla dzieci potrzebni są wszędzie!
Gru

28

2015

Animatorzy zabaw dla dzieci potrzebni są wszędzie!

praca dla animatora

Istnieje wiele możliwości zarabiania na życie. Nasz dynamiczny świat wciąż rozwija nowe zawody, które z powodzeniem zastępują dobrze już znane, „tradycyjne” zajęcia. Wymusza to na kandydatach dużą elastyczność w poszukiwaniu pracy oraz odpowiednie nastawienie do płynnych trendów. To co jest ważne w całym procesie to wyjście z pudełka przekonań i łamanie utartych schematów. Dopiero spojrzenie z innej perspektywy pozwoli dostrzec kolejne kanały, które można wykorzystać do znalezienia „ofert życia”.

PRACA DLA ANIMATORA

Jeśli chcesz rozwijać się jako animator zabaw dla dzieci, mam dla Ciebie fenomenalną wiadomość, są potrzebni właściwie wszędzie! I co? Jak się czujesz z takim stwierdzeniem? Nasuwa się myśl, że to jakaś bujda lub wybitnie optymistyczne spojrzenie na świat, bo przecież mamy kryzys i pracy nie ma. Jeśli tak sądzisz to czas najwyższy spojrzeć prawdzie w oczy. Praca jest. Jedyne co musisz zrobić to wiedzieć gdzie jej szukać i jak zdobyć. Już widzę ten uśmiech, kiedy powtarzasz za mną „no tak…jedyne”. Dokładnie! Bo to wcale nie jest trudne, zwłaszcza kiedy z uwagą przeczytasz ten artykuł, który pokaże Ci morze możliwości. Już teraz przygotuj swoje CV i list motywacyjny, weź kartkę i długopis i zacznij budować strategię działania. Czas zmienić swoje życie zawodowe. Czujesz już gotowość? Możemy ją wykorzystać?

No to jedziemy z tym tematem! 🙂 Zaraz pokażę Ci, że jest wiele miejsc, które chętnie przytulą Cię do serduszka. Twoim przyszłym pracodawcą może być osoba prywatna. Tak, dokładnie tak, osoba prywatna. Co jest ważne dla rodzica? Oczywiście uśmiech jego ukochanego dziecka. A jaki jest najważniejszy dzień w rok dla malucha? Oczywiście jego urodzinki! Większość rodziców pragnie, by w ta szczególna uroczystość stała się jednym z najwspanialszych wspomnień. Właśnie dlatego tak często decydują się na rozpoczęcie współpracy z profesjonalnym animatorem zabaw dla dzieci. W ostatnim czasie bardzo modne stały się imprezy tematyczne, odnoszące się do konkretnego motywu przewodniego. Dodając do tego odpowiedni strój animatora, tworzy się wyjątkowy świat, w którym dziecko czuje się bardzo dobrze. I o to właśnie chodzi. Jako profesjonalny animator możesz bez trudu znaleźć dla siebie zlecenie. Wystarczy, że zamieścisz swoją ofertę współpracy na popularnych portalach poświęconych parentingowi. Możesz też zamieścić anons na lokalnych stronach internetowych opisujących codzienne życie Twojego miasta. Dobrym pomysłem będzie też udzielanie się w social media. Możesz założyć swój fanpage, w którym będziesz umieszczać relacje ze zrealizowanych zleceń, pomysły na kolejne wydarzenia tematyczne oraz scenariusze zabaw i przykłady zaangażowania maluchów do wspólnych harców. Dzięki temu pozostaniesz w kontakcie ze swoimi klientami i pomożesz im polecać się dalej. Dzięki social media możesz też budować swoją markę osobistą oraz wiarygodność poprzez zamieszczenie rekomendacji, a także dzielenie się odpowiednią wartością. Dobrym rozwiązaniem jest też aktywność w grupach tematycznych, gdzie rodzice szukają animatorów. Jeśli dobrze wykorzystasz media społecznościowe, dotrzesz do rzeszy potencjalnych klientów. Dodaj do tego pocztę pantoflową i doświadczysz efektu kuli śniegowej, którego „skutkiem ubocznym” będzie coraz więcej zleceń.

Twoim kolejnym celem powinny być wszystkie centra handlowe i ośrodki biznesowe, które mogą posiadać sale zabaw. To dobre miejsce jeśli szukasz pracy na etat. Większość dyskontów dba o to, by rodzice mogli w spokoju wydawać ciężko zarobione pieniądze, jednocześnie mając świadomość, że ich pociechy świetnie się bawią w specjalnie stworzonej do tego przestrzeni. Sale zabaw potrzebują animatorów do opieki nad najmłodszymi klientami, prowadzenia kreatywnych zabaw i zajęć artystycznych oraz do integracji. Jak widzisz zadań jest co nie miara. Każdego dnia przez sale zabaw przewija się kilkadziesiąt dzieci, którymi trzeba się zająć, zadbać o ich emocje i sprawić, by były szczęśliwe. Bo szczęśliwe dzieci to zadowoleni klienci, a to oznacza szczęśliwego pracodawcę, a to oznacza odpowiedni przelew na konto i uśmiech na Twojej buzi 🙂 Jak szukać potencjalnych miejsc pracy? Polecam przejrzeć katalog lokalnych firm a także spis centrów handlowych i dużych ośrodków biznesowych. Zawsze też jeśli jeździsz po mieście, warto mieć oczy szeroko otwarte i kilka kopii wydrukowanego CV. Nigdy nie wiesz na jaką trafisz okazję.

Możesz też aplikować do agencji reklamowych i eventowych, które zajmują się organizacją eventów i pomóc im w tworzeniu scenariuszy zajęć i procesu animacyjnego. Możesz też projektować przestrzeń przeznaczoną dla dzieci wraz z odpowiednimi zabawami. Możesz również zająć się prowadzeniem wydarzeń.

Dobrym miejscem do rozwoju będą też organizacje, stowarzyszenia i fundacje zrzeszające rodziców. Przejrzyj jakie instytucje mogą zdobywać granty lub dofinansowania i pomóż w ich zdobyciu, biorąc dla siebie odpowiednią prowizję. Animator zabaw dla dzieci to taki zawód, który wciąż się rozwija i znajduje nowe miejsca do pracy. To gwarantuje ciekawe możliwości rozwoju i gwarancję zdobycia doświadczeń mogących pomóc nam w przyszłości. Jak widzisz jeśli dobrze się rozejrzysz, zauważysz niewykorzystane dotąd szanse. Jeśli dobrze je wykorzystasz odniesiesz sukces, którego z serca Ci życzymy! 🙂

Kurs Animatora ONLINE ! Zapisz się TERAZ !
Kurs Animatora WROCŁAW - 12.10.2019 Zapisz Się TERAZ !